Това са българите, които ще се борят за медал на Олимпиадата в Рио

BGLion

Общото събрание на Българския олимпийски комитет (БОК) утвърди българските спортисти, треньори, медицински, технически, административни лица и ръководство за включване в състава на Българската олимпийска делегация за участие в Игрите на XXXI Олимпиада, Рио.

Това съобщава спортният сайт BGLion.com.




СПОРТИСТИ – 51 към момента

Бадминтон – 3

Линда Зечири                                 сингъл

Габриела Стоева                         двойки

Стефани Стоева                            двойки

Бокс – 3

Станимира Петрова                     51 кг

Даниел Асенов                               52 кг

Симеон Чамов                                69 кг

Борба – 11

Елица Янкова                                48 кг

Мими Христова                             58 кг

Тайбе Юсеин                                 63 кг

Владимир Дубов                           свободен стил, 57 кг

Борислав Новачков                     свободен стил, 65 кг

Георги Иванов                               свободен стил, 74 кг

Михаил Ганев                                свободен стил, 86 кг

Любен Илиев                                 свободен стил, 125 кг

Даниел Александров                   класически стил, 75 кг

Николай Байряков                       класически стил, 85 кг

Елис Гури                                       класически стил, 98 кг

Гребане – 2

Георги Божилов                            двойка скул мъже

Кристиян Василев

Джудо – 2

Ивайло Иванов                             81 кг

Янислав Герчев                            60 кг

Кану каяк – 2

Мирослав Кирчев                          К1 1000 м

Ангел Кодинов                               С1 1000 м и 200 м

Колоездене – 1

Стефан Христов                            шосе

Лека атлетика  – 11

Ивет Лалова-Колио                      100 м, 200 м

Силвия Дънекова                           3000 м с препятствия

Мирела Демирева                        висок скок

Габриела Петрова                          троен скок

Милица Мирчева                          маратон

Радослава Мавродиева                тласкане гюле

Георги Цонов                                 троен скок

Румен Димитров                           троен скок

Тихомир Иванов                           висок скок

Георги Иванов                               тласкане гюле

Митко Ценов                                  3000 м с препятствия

Модерен петобой – 1

Димитър Кръстанов

Плуване – 3

Нина Рангелова                            200 м св. стил /А норматив/ 100 м свободен стил

Венцислав Айдарски                   маратон

Александър Николов                   100 м свободен стил

Спортна стрелба – 3

Антоанета Бонева                        25 м пистолет, 10 м въздушен пистолет

Антон Ризов                                   10 м въздушна пушка, 50 м пушка три позиции и

50 м пушка легнал

Самуил Донков                              10 м въздушен пистолет, 50 м пистолет

Тенис – 2

Григор Димитров                          сингъл

Цветана Пиронкова                     сингъл

Фехтовка – 1

Панчо Пасков                                 сабя

Художествена гимнастика – 6

Михаела Маевска                         – ансамбъл

Ренета Камберова

Любомира Казанова

Цветелина Найденова

Християна Тодорова

Невяна Владинова                       – индивидуално

 

ТРЕНЬОРИ

Михаил Попов                               бадминтон

Джема Зечири                               бадминтон

Палми Ранчев                               бокс

Хоел  Арате                                     бокс

Серафим Бързаков                      борба  треньор жени

Петър Касабов                               борба треньор жени

Валентин Райчев Рангелов       борба треньор св. стил

Иван Цонов                                     борба  треньор св. стил

Армен Назарян                              борба треньор кл. стил

Милчо Радуловски                       борба треньор кл. стил

Петко Аргиров                               гребане

Атанас Герчев                               джудо

Ева Пашева                                   кану-каяк

Владимир Генов                           кану каяк

Тодор Колев Джабарски             колоездене

Атанас Атанасов                           лека атлетика

Йоло Николов                                лека атлетика

Атанас Кръстанов                         модерен петобой

Николай Вакареев                         плуване, маратон

Стивън Колинс                               плуване

Христо Христов                             спортна стрелба

Веселин Петков                             спортна стрелба

Валентин Андреев                       спортна стрелба

Димитър Димитров                      тенис

Михаил Мирчев                             тенис

Ивайло Воденов                           фехтовка

Ина Ананиева                                ансамбъл художествена гимнастика

Татяна Янчева                               ансамбъл художествена гимнастика

Ефросина Ангелова                     индивидуално художествена гимнастика

Бранимира Маркова                    индивидуално художествена гимнастика

 

Медицински лица

лекари

Стефан Стругаров                        главен лекар

Ангел Лозанов                               лека атлетика

Мариела Сиракова                      художествена гимнастика

масажисти

Емил Борисов                               борба

Павел Величков                            борба

Цветелин Мишовски                    художествена гимнастика

Технически лица

Николай Гергов                             борба

Административни лица

Емилия Груева                              бокс

Ръководство       

Стефка Костадинова        председател на БОК, ръководител на делегацията

Белчо Горанов                   генерален секретар, зам. ръководител на делегацията

Валентин Йорданов         първи зам.председател на БОК, зам.шеф на мисия

Румяна Динева                  шеф на мисия

Любомир Ганев                 олимпийско аташе

Водачи на отбори

Илиана Сиракова              художествена гимнастика

Велина Цекова                  лека атлетика

Оперативно управление        

Камелия Игнатова            администрация и международна дейност

Тодор Шабански                пресаташе

Християн Янков                протокол, транспорт

Лилия Пандурова             офис на делегацията




Още новини за олимпиадата в Бразилия и българското участие четете в BGLion.com:

Българските олимпийци в Рио с уникална екипировка

Родните олимпийци със спортно-елегантна визия в Рио




×