Повод за гордост! Радослав Янков спечели Световна купа в сноуборда

Радослав Янков

Пореден успех за българския спорт. Този път ни зарадва 26-годишният Радослав Янков. Българският сноубордист спечели Световната купа в паралелните дисциплини в сноуборда, съобщава бТВ.

Успехът на Радо е безапелационен и исторически – за първи път българин става първи в Световна купа в зимните спортове.

Преди последния старт за сезона в германския зимен център Винтерберг, Янков се нуждаеше единствено от класиране на четвъртфиналите, с което да направи преднината си на върха непреодолима за своите съперници.

Той преодоля конкурента си в осминафиналите и вече е сигурен носител на големия Кристален глобус.

Българският състезател по сноуборд слалом се състезава в две дисциплини – паралелен гигантски слалом (PGS) и паралелен слалом (PSL). До момента най-големият успех на Радо е 25-то място на паралелен гигантски слалом на Олимпийските игри в Сочи през 2014 г., както и спечелената му купа от Световната купа в Кареца.

Успехът на Радослав Янков идва ден след като Александра Жекова също ни зарадва с първо място. Саня Жекова стана първа на старта от Световната купа по сноубордкрос във Вейзоназ.