Пореден медал за България от Параолимпиадата в Катар

4edaa9951a26e9ef726f52b12ff087b4_600x460

Пореден медал за България от Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания.

Мустафа Юсеинов спечели световната титла на копие. Българският параолимпиец грабна златото в клас F55 с нов рекорд на шампионатите – 32.01 метра.

Освен злато, Мустафа Юсеинов постави рекорд за Световното първенство.

След Мустафа останаха сърбинът Милош Зарич с 31.13 м и бразилецът Йонас Ферейра Ликурго – с 30.56 м.

България имаше още двама представители на копие в клас F55. Георги Киряков се нареди седми с личен рекорд от 27.22 м, а Ружди Ружди зае осмото място с 25.39 м.

Световното първенство за спортисти с увреждания се провежда в катарската столица Доха. Мустафа грабна златото в група F55, след като хвърли копието на 32.01 м, като постави рекорд за Световното първенство.

Това е третият медал за параолимпийците ни в Катар. Стела Енева стана световен шампион в тласкането на гюле, а Даниела Тодорова спечели бронз в същата дисциплина.

Добави коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Общ регламент за защита на личните данни

Във връзка с изпълнението и прилагането на Общ регламент относно защитата на данните (Регламент (ЕС) 2016/679), с който се определят правилата за защита на личните данни в държавите-членки на ЕС, може да се запознаете с новите правила на LittleBG за съхранение на бисквитки. Моля запознайте се с тях, за да продължите да използвате нашият уеб сайт.